Životní styl

Budou zase muži muži?

Podle autorky onoho článku je . Jak si dotyčná – a to vlastně vcelku trefně – všímá, nejsou už prý dnešní muži opravdovými chlapy. Už nejsou často ani trochu mužní, a i když už snad takoví jsou, postrádají nejednou hodnoty, jež byly této polovině lidstva v minulosti připisovány.
muž u zrcadla

Skutečný muž je podle této paní v dnešní době ohrožený druh. Protože pokud prý tato někde nějakého muže potká, co prý vidí?

Osobu, jež je schopna na sebe napatlat ještě více kosmetiky, než dokáže ona coby žena, osobu vypiplanou do domnělé krásy a preciznosti natolik, že je to až proti přírodě.

Osobu, jež se vesměs ani trochu nechová jako gentleman, a to ani v situacích, kdy by to mělo trknout každého jenom trochu myslícího jedince.

Osobu, která už doma nedokáže ani nic opravit, je levá na jakékoliv domácí práce.

Osobu, jež je nejednou hodně blízko hranice mezi klukem a „hošanem“.

Paní se tento stav věcí údajně nezamlouvá. A upřímně řečeno, nezamlouvá se ani mně a nejspíše ani nikomu, kdo ctí dosud hodnoty normálního světa. Z našeho pohledu tradičního a normálního světa, jenž je už těm popisovaným cizí.
čestná stráž

I mně je dost proti srsti pozorovat zmalované tvory, kteří by měli být muži, i mně zrovna nesedí vystajlovaní hošani, zmalovaní, navonění, ozdobení a vyfešákovaní spíše jako děvčata, klidně i do růžova. I mně připadá nepatřičné, když se muž k ženě ani v do očí bijících případech nechová galantně, když není gentleman.

Paní sice připouští, že dodnes existují (totiž z mého úhlu pohledu mohu napsat, že existujeme) opravdoví muži, jaké známe z dob minulých generací, ovšem až příliš často na svůj vkus vidí pravý opak. Onu změkčilost a neschopnost zhostit se role chlapa.

A paní tak volá po záchraně opravdových chlapů, vedle nichž může být žena ženou.

Kterýžto názor s ní plně sdílím. Ovšem jsem skeptický, co se týká jeho naděje na úspěch.

Protože už jsme se dostali vlivem všemožných „dobrodějů“ a „humanistů“ do situace, kdy se to bude jen těžko vracet zpět nebo aspoň korigovat.

Protože se bojím, že kdyby se chlap veřejně pochlubil tím, co všechno doma dokázal sám udělat a spravit, byl by to v očích právě mnoha příslušnic něžného pohlaví jen odporný macho. A pokud by si snad troufnul říci něco jako „slečno, mohu vám pomoci s tou těžkou taškou?“, šlo by nejednou o hanebné znevažování sil dotyčné, o genderové nadřazování se ženám, diskriminaci a obtěžování.

A než si začínat něco s radikálními feministkami či #MeTooňkami, to radši po Krylovsku „lépe býti mývalem, nežli vůbec nežít“.

Budou zase muži muži?
4.3 (85%)4